chalupy
vlajky
slovenskylineenglishlinedeutchpolskihungaryrussia
ubytovanie od 11,- EUR / osoba
vlajky

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

liptov
menuúvod UbytovanieGalériaCenníkOkolieLyžovanie Kúpaliskáturistikakontaktmenu
bok
vrch_text
  symbols  
Sledujte nás na Fcebooku Rezervácia - ubytovanie spacerRezervácia - ubytovanie
Síelés
spacer

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo kvalitných lyžiarskych stredísk s rôznymi zjazdovými traťami, od nenáročných až po veľmi náročné. Ponúkajú výborné podmienky na lyžovanie pre malých i veľkých lyžiarov, pre začiatočníkov, pokročilých, ale aj pre adrenalínových nadšencov.
V lyžiarskych strediskách sú k dispozícii bežecké trate, zjazdovky pre deti, snowboarding, zabezpečené sú lyžiarske školy a mnohé ďalšie športové príležitosti a atrakcie, ktoré uspokoja aj náročných turistov, preto je Slovensko veľmi obľúbená krajina zimných športov pre zahraničných návštevníkov.
Zimná turistika je imponujúca a kvalitná. Väčšina stredísk je v prevádzke od novembra/decembra do marca/apríla aj s umelým zasnežovaním, pokiaľ nepraje počasie. My vám predstavujeme najlepšie lyžiarske strediská Slovenska. Nezabudnite na bezpečnosť, vždy si všímajte stupeň lavínového nebezpečenstva a kontrolujte podmienky na lyžovanie, ktoré sú aktualizované v médiách, najčastejšie na internetových stránkach alebo v správach o počasí.

Rekreačné chalupy
Rekreačné chalupy
 

Jasná - Nízke Tatry

V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke. Prosfesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snownoardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. Stredisko JASNÁ - CHOPOK SEVER leží na území regiónu LIPTOV, v Demänovskej Doline, južne od Liptovského Mikuláša.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 

Závžná Poruba - OPALISKO

Navštívte zimné lyžiarske stredisko OPALISKO, nachádzajúce sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m. Lyžiarske stredisko doplnkovými službami vytvára veľmi dobré podmienky hlavne pre rodinné lyžovanie s deťmi.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 
 

Liptovský Ján - JAVOROVICA

Lyžiarske stredisko Liptovský Ján - JAVOROVICA je situované na úpätí severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska, vzdialené 7 km od Liptovského Mikuláša. Obec Liptovský Ján je známe kúpeľné miesto s viacerými pozoruhodnými stavebnými pamiatkami. Strediskoje stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v ňom nájdu úplní začiatočníci ale aj kvalitní lyžiari.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 

Ski Centrum Žiarce

SKI CENTRUM ŽIARCE sa nachádza v blízkosti liptovskej obce Pavčina Lehota na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny, v nadmorskej výške 760 m až 907 m. Peknú lyžovačku na upravených svahoch znásobuje prekrásna scenéria Liptovskej kotliny, pohorí Západných Tatier, Roháčov a Chočských vrchov. Ako prímestské lyžiarske stredisko je od centra mesta Liptovský Mikuláš vzdialené len 8 km s veľmi dobrou prístupovou komunikáciou a bezplatným parkoviskom.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 

Ski park Ružomberok

Ski Park Ružomberok sa rozprestiera na úbočiach pohoria Veľká Fatra nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo. Stredisko je známe svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom turistickom tahu Žilina – Vysoké Tatry.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 
 

Tatranská Lomnica

Z výšky 2196 m n.m. zlyžujete cez Lomnické sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle a nové široké zjazdovky zo Skalnatého plesa dole do Tatranskej Lomnice sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novej štvorsedačkovej lanovke Štart - Čučoriedky garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier. Nezabudnuteľnou atrakciou je výstup visutou lanovkou na Lomnický štít (2634 m.n.m.).

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 

Starý Smokovec

Vyvezte sa na Hrebienok s rodinou či priateľmi pozemnou lanovkou k lyžiarskym tratiam a ku Snow-FunParku s atrakciami. Vyskúšajte sánkovačku z Hrebienka do Starého Smokovca po 2,6 km dlhej sánkarskej dráhe. Lyžiarske stredisko Jakubkova lúka je vhodné najmä pre lyžiarov začiatočníkov a rodiny s deťmi, o ktoré sa postaráme v MAX Minilande. Najstaršia tatranská osada Starý Smokovec je v súčasnosti administratívnym centrom Vysokých Tatier.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 

Donovaly

Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. V PARKu SNOW Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom.

Rekreačné chalupy

»»» mapa strediska

 
 
 

Rekreačné chalupy
Liptovsky Trnovec 332, 031 01
Slovenská Republika,
Tel: +421 905 712 068, +421 915 857 415, +421 915 033 554

e-mail: info@chalupyliptov.sk
www: www.chalupyliptov.sk

GPS: 49°7´16.89´´N 19°32´54.19´´E

 
spacer
  Hír
 
akcia GOPASS
Akcia Aquapark Tatralandia - ThermalPark Besenova zlava ski opalisko
zlavy
 
Partnerské LINKY
 
 
 
web camery
 
Liptov CARD tu v predaji
 
 
liptov
Tattoo Gallery
bok
spodok
spacerspacer
úvod   |   ubytovanie   |   fotogaléria   |   cenník  |   rezervácia   |   okolie   |   lyžovanie   |   kúpaliská   |   turistika   |   kontakt
spacer
switch design www.najvtatrach.sk